![When a dumb acrhitect graduate builds application architecture - 1](https://cdn.javarush.com/images/article/aaede1e5-9925-4b3d-9c03-8f9465f2fe2e/800.jpeg)
-
Поміщатися по здавалося занадто великому незнайомому місту в пошуках трешового/дешевого житла.
-
Побувати в пошуках більш-менш оплачуваної роботи, перебиваючись варіантами, деякі з яких і донині здаються досить трешовими.
-
Зменшити планку рівня життя до рівня плінтуса, абсолютно не стежити за здоров'ям, часом курити як паровоз і не нехтувати спиртним по буднях.
-
Впасти в меланхолію, яка щодня норовила перетекти у затяжну депресію.
-
Досить нагулятися містом з гнабом кліматом у вихідні між змінами на добових роботах, заробити хронічний синусит, отит та ін.
-
З порожнечею в голові вступити на бюджетне відділення магістратури до одного з найкращих архітектурних ВНЗ країни знаходження.
-
Знемагаючи від нудьги на черговому добовому підробітку, раптово(sic!) задуматися, що все моє свідоме життя, насправді, було так чи інакше пов'язане з IT (затяжні періоди ігрової активності, робота в 3d/рендеринг, робота в офісних програмах, інтернет — на все це я витратив тисячі годин), але, чорт забирай, я перебуваю не по той бік!
-
Attention! (*_*) Момент Поджопника (можливо, ви знаходитесь десь тут? Чи трохи далі? Ну що ж, тоді поїхали далі!)
-
Загуглити все на тему "Сап, Інтернетики! Хочу розробляти ПЗ, з чого почати?)0)0" (Так, вічна ремарка для тих, хто сумнівається: повірте, чим раніше майбутній розробник спіткає кунг-фу вуглецю, тим краще).
-
Провести ~тиждень на форумах типу Quora та ін. і зрозуміти, що шляхів розвитку, насправді, до-фі-га, і для початку потрібно зупинитися на чомусь одному.
-
Натрапити на сайт JavaRush (цибулю, знайшов його майже в перший же день пошуків, але відклав у засіки) і забуритися в нього, "бо щось типу Python'a і JS - дуже легко і примітивно, типу C++ - занадто складно, а ось Java - саме! (Хе-хе, саме так я тоді і міркував)).
-
Почати посміхатися, оскільки більша частина часу протягом робочих змін тепер не йшла на безглузде поглинання непотрібної інформації з інтернету, а йшла на скручування мізків, що офігели, благали припинити це насильство над ними, в трубочку.
-
Дійшовши до 20-25 рівня, почати сумніватися в "правильності" свого вибору та інвестицій часу (кумедні думки для людини, яка на той момент навіть не могла згадати, коли востаннє по-справжньому свідомо інвестувала у власний розвиток). Паралельно забуритися ще глибше в інші конвеєри самоучок типу Codecademy та Freecodecamp.
-
Провести чергове літо за компом - не важливо де - на роботі чи вдома - у перервах на пожерти (саме так - не поїсти, а пожерти по-швидкому) і поспілкуватися перед сном з коханою людиною (практично ніколи не засинаючи разом з ним).
-
Того ж літа пройти коротенький курс Android-розробки, на якому навчальна аплікуха була, по суті, скручена практично один в один з оригіналу без особливого розуміння того, що ж там усередині відбувається (зачекайте, це буде важливо для подальшого розвитку історії). Почухати біля скроні і подумати про себе, насупивши брови: "Забавно! Але несерйозно..."
-
Піти… ні, не так. Забити на другий курс магістратури та забрати документи на початку навчального року. Так, саме настільки на той момент мені було байдуже те, чого багато років намагався навчитися. Вже тоді я твердо вирішив: шлях заклинача машин мені не просто до вподоби, ні. Я живу цим.
-
Восени записатися на стажування JavaRush, здати вступне і почати заглиблюватися в Spring з усіма витікаючими (допомогло освоїтися з Java 8 і, що цікаво, почати поглядати у бік функціональщини, з якою до цього не було підстав зіштовхнутися).
-
Закінчити стажування з нав'язливою думкою у тому, що энтерпрайз це, загалом, зовсім моє (зовсім моє). Кинути останній на той момент підробіток.
-
З горем навпіл напроситися на віддалення на дикий legacy-проект (мінімум Spring'a та JS, максимум Servlet'ів та SQL) через знайомого з рідних країв.
Не пропрацювавши там і трьох місяців, подякувати знайомому (контора зхлопнулася) і намагатися знайти роботу у великому гарному місті без громадянства країни перебування, без особливого досвіду та без виняткової віри у себе. -
Після ~2-х місяців спроб почати подумувати про те, щоб звалити кілометрів на 1500 ближче до місця, звідки приїхав (безуспішність і нечисленність цих спроб цілком грала на руку).
-
Звалити ближче до рідного дому. Почати працювати на не пов'язаній з IT роботі, яку (раптово!)) Виявилося набагато легше, ніж у Java EE.
-
Відкрити нову книгу по Kotlin, куплену в останні дні перебування в далекому місті, і закохатися в нього з перших 50 рядків коду.
Натрапити на статтю про те, що "цього року Корпорація Добра вирішила звички на Kotlin для Android-розробки і що нам це дає". З диким ентузіазмом почати вчитися писати і власне писати під Android, вбиваючи на це весь вільний час. -
Набити хренову хмару синців та цікавого досвіду на першому своєму (своєму!!!) додатку. Написати нескладний бекенд під нього на Spring.
Захистити бекенд, залити аплікуху на маркет. Зрозуміти, що без належних вливань, вивчення предметної галузі та ринку, розмаху та удачі ніхто твою апку качати не стане. -
Випаровуватися по Android далі, полюбивши саму концепцію мобільної розробки всім серцем. Забираючись у гору, немов упертий осел, написати і залити на маркет 2-у і 3-ю аплікухи, які, практично без реклами, гойдали все одно на порядок більше, ніж 1 (хе-хе, класика).
-
Встигнути трохи пофрілансити по Web і Android. Через якийсь час зрозуміти (ні, не так: переконати себе!), що фрілансом (можливо) круто займатися, коли тобі за 50, ти (можливо) втомився від вічної суєти мікросоціуму хочеш спокійно підкопати на нешвидку, але й не таку далеку пенсію, а для мене настав час пошуку статичної роботи у сфері Mobile-розробки.
-
Вбити ще пару місяців на підготовку до інтерв'ю (загалом стали у пригоді попередні матеріали з Java та ООП, за винятком Spring і EE, природно). Зрозуміти, що за останній рік із зайвим геть-чисто забув, як треба повертати мовою і розповідати теорію.
З тріском замкнути все на першій співбесіді. -
Потрапити ще на кілька інтерв'ю — трохи більше, але все-таки невдалих. Почати спілкуватися з місцевими рекрутерами мало не на ти.
Зрозуміти, що середній рівень англійської у місцевих рекрутерів (і не тільки) на порядок нижчий за мій. Встигнути поспілкуватися навіть із парочкою кумедних "стартапів" через океан, які складаються за фактом із півтора вчорашніх студентів. Ще раз переконатися (для себе і тільки для себе) в тому, що більшість нормальних контор шукає як мінімум тих, хто називає себе Мідлами, і в більшості випадків тобі може допомогти не так гарне портфоліо, а вміння вдало (ні, майстерно) побудувати ілюзію того, що ти маєш як мінімум рік Комерційного досвіду. -
У сонячний день, що нічого не віщує, потрапити в маленький, але повітряний і добре освітлений офіс маленької, але по-своєму чарівної фірми недалеко від центру міста, поговорити з менеджером-foreigner'ом англійською, а потім намагатися позбутися думки про те, що це саме те місце, де я хотів би провести найближчий рік чи більше.
-
Отримати оффер через 2 тижні, практично у вихідний, у розпал посиденьки зі старими друзями (начебто у нас і так не було приводів схрестити келихи :))
-
PROFIT.
-
(Бонус). Спілкуватися англійською кілька разів на тиждень (норма, коли не працюєш на внутрішній ринок), мати невеликий, затишний колектив, де всі поважають один одного, і найвільніший, ненав'язливіший робочий графік з усіх, що зустрічав до цього.
Привести себе до ладу — фізично та морально. Здобути впевненість у собі як у фахівці. Набути невгамовне бажання зростати далі. І найголовніше — щодня займатись тим, що по-справжньому подобається.
ПЕРЕЙДІТЬ В ПОВНУ ВЕРСІЮ